Ceremonia pogrzebowa inaczej

Zapraszamy na spotkanie ze świeckim mistrzem ceremonii odbywające się w ramach targów funeralnych MEMENTO Poznań 2018.

Nie podlega dyskusji, że zarządcy domów pogrzebowych starają się dostarczyć swoim klientom jak najlepsze usługi związane z pożegnaniem najbliższych. Jednak z roku na rok rośnie przepaść między tym, co zarządcy domów pogrzebowych uważają za najważniejsze elementy oferty, a tym, co myślą na ten temat rodziny zmarłych i sami zmarli, jeszcze za życia.

Przykładowo, na znaczeniu traci pierwiastek religijny całej ceremonii. Rośnie odsetek osób, dla których obrządek z udziałem osób duchownych nie ma żadnego znaczenia. Znajduje to odzwierciedlenie w wyborze osób prowadzących ceremonię – w amerykańskich realiach już blisko 35 proc. rodzin wybiera świeckiego mistrza ceremonii, 38 proc. pozostaje przy religijnej ceremonii, a 27 proc. nie ma zdania.

W trakcie targów funeralnych MEMENTO Poznań o swoich doświadczeniach w przygotowaniu i realizacji świeckich ceremonii pogrzebowych opowie Mateusz Pawlicki, od 10 lat związany z branżą pogrzebową i pełniący rolę mistrza ceremonii.

- Przez te lata odprowadziłem w ostatnią drogę setki osób – mówi Mateusz Pawlicki. – Po rozmowie z rodziną, na kilka dni przed pogrzebem ustalam szczegóły, staram się jak najwięcej dowiedzieć o zmarłym, jak najlepiej go poznać.

O codziennej praktyce w zawodzie mistrza ceremonii pogrzebowej i związanych z nią niuansach Mateusz Pawlicki opowie w trakcie prezentacji „Ceremonia pogrzebowa inaczej” odbywającej się w ramach targów funeralnych MEMENTO Poznań. Jej dokładny termin zostanie wkrótce ogłoszony. Już teraz jednak serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu.

Wstecz

Współpraca Medialna